Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak pečovat o tvoje vlásky?

30. 8. 2006

Nevíš jak na vlasy?Tady je pár rad:

1

Proto si vlasy rozhodně rvát nemusíte! Využijete-li našich tipů, bude zase všechno tak, jak má být... Kvalitní střih

Nedrží vlasy v požadovaném účesu? Možná vám nesedí jejich střih. Jemné vlasy budou vypadat hustěji, když jejich konečky prostříháte do "pápěří". Tak se vlasy budou navzájem lépe podpírat. Rovné vlasy dobře vyniknou sestřihem na "hřib".

Pokud máte přirozené kudrliny, jsou důležité jejich proporce. Skvěle působí, když je vrchní část vlasů sestříhaná postupně. Kučery tvář hezky orámují (pokud nejsou příliš krátké a rovně zastřižené).

DŮLEŽITÉ: Vlasy je třeba zastřihávat jednou za 6 až 8 týdnů.

Dárce lesku

Kučery jsou od přírody téměř suché a vždycky uvítají hydratační péči. Chcete-li, aby se kudrlinky krásně leskly, vetřete do nich trochu ošetřujícího pěnového tužidla. Jednotlivé prameny natočte na prsty, zachyťte je sponkou a nechte uschnout. Nakonec je natáhněte do požadovaného tvaru.

Dobrý hřeben

Při česání dbejte na dobrou kvalitu hřebenu nebo kartáče. Neměla byste používat hřeben s jemnými zuby, vlhké vlasy rozčesávejte vždycky jen pomocí hřebene s řídkými masivními zuby. Jinak hrozí, že si narušíte strukturu vlasů.

Na mastné vlasy

Jsou-li mazové žlázky na hlavě příliš aktivní, vlasy se rychleji mastí. Navzdory tomu jsou konečky kvůli časté úpravě a vysoušení suché. Pomoc je snadná: pokud je to nutné, vlasy denně umývejte vlažnou vodou, ale jen s malým množstvím šamponu. Během mytí nikdy nemasírujte pokožku hlavy. To by tvorbu mazu ještě více podpořilo. Používejte jen zcela jemné šampony, při jejich nákupu si všímejte obsahu účinných látek, které zpomalují maštění (ovocné kyseliny, bylinkové nebo mořské výtažky). Udělejte si sama oplachovací kúru z vinného octa: umyté vlasy opláchněte směsí, kterou si vyrobíte smícháním vinného octa a vody v poměru 1:10.

Šetrné mytí

Vlasy během umývání nedrhněte silou, ale jen jemně masírujte. Poté šampon ve vlasech napěňte a nakonec vlasy pořádně opláchněte, dokud není voda čistá. Ručníkem je opatrně vyždímejte. Vlhké vlasy jsou mnohem citlivější než suché, proto při rozčesávání začínejte vždycky u konečků.

Více objemu

Jemné vlasy potřebují více objemu! Dobré jsou produkty pro zvětšení objemu s posilujícími účinnými ceramidy, vitaminy a proteiny. Účes bude vypadat bohatší i díky XL natáčkám nebo foukaným účesům, na které potřebujete 2 až 3 větší kartáče.

Více síly

Pokud máte vlasy bez lesku, špatně vám drží nebo nemají požadovaný objem, pomohou vám každodenní masáže hlavy, které podporují prokrvení pokožky. Masáž pomůže i během umývání vlasů posilujícími šampony nebo během nanášení posilujících kúr. Pomohou rovněž produkty doplňkové výživy (vitaminy, minerály a šťávy).

Záchrana konečků

Oplachovací kúry a ošetřující šampony bohužel nestačí na silně poškozené vlasy. V takovém případě jsou nezbytné intenzivní obnovující kúry, které obsahují účinné látky pro posílení vlasů zevnitř a současnou ochranu před dalšími škodlivými vlivy. Vlasy získají vlhkost, a to jim vrátí lesk.

Šetrné mytí vlasůNatáčení vlasů

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář